Eğitimdili

Awsu Ne Demek? İnstagram Awsu Kızı Ne Demek?

5 ay önce
4 Temmuz 2022
Awsu Ne Demek? İnstagram Awsu Kızı Ne Demek?

Awsu ne demek? Awsu ne anlama geliyor? Kimlere awsu denir? Son dönemlerde kız profillerinde awsu kelimesi yaygınlaşmaya başladı. Kimi kızlar kendilerini awsu kızı olarak isimlendirmeye başladı. İnstagram’da sıklıkla görebileceğiniz Awsu ne demek? Kimlere awsu denir? Sorularının yanıtlarını öğreneceğiz.

Awsu Ne Demek?

Son dönemlerde sosyal medya mecralarında awsu ne demek soruları sorulmaya başlandı. Özellikle İnstagram uygualamasında dolaşan kullanıcılar bazı kız profillerinde awsu yazdığını gördü ve merak etmeye başladı. Awsu kelimesi çok bilinen bir kavram olmadığı için internet üzerinden aramalar da arttı. Türkçe’de ya da başka bir dilde awsu diye bir kelime yoktur, bu kavram tamamen sosyal medya dilinde uydurulmuş bir kelimedir.

Sosyal medya dilinde awsu kelimesi okyanus kızı olarak tanımlanıyor. Kendisini özgür ve rahat olarak kabul eden kızlar awsu kelimesini profillerine yazarak böyle bir karakterde olduklarını gösteriyorlar.

Kimi kızlar awsu kelimesini rahat, dik başlı, kafa tutan, başkaldıran kız olarak tanımlıyor. Türkçe bir anlamı olmadığı için her kız bunu kendisine göre farklı anlamlandırabiliyor.

Awsu Ne Demek Instagram

Awsu Ne Demek instagram

Awsu Ne Demek instagram

Awsu kelimesi İnstagram uygulaması üzerinden ortaya çıktı. Kimi kızlar profillere farklı bir anlama gelen awsu kelimesini yazmaya başladı. Kimi kullanıcı bu kelimenin ne anlama geldiğini merak etmeye başladı. Awsu kız denilince bağımsız ve plansız hayat süren kız akla geliyor.

Awsu İnstagram’da ruhu sokak kızı anlamına da gelmektedir.

İnstagram etiketlere bakıldığında Awsu kelimesi için bir etiket açılmış ve bu etiket üzerinden paylaşımlar yapılıyor. Eğer göz atmak isterseniz sizlere link bırakıyoruz. https://www.instagram.com/explore/tags/awsuk Bu bağlantıya tıklayıp awsu kelimesine ait gönderileri videoları ve fotoğrafları görebilirsiniz.

Awsu Kızı Özellikleri

Awsu ne demek sorusunun cevabını verdik, gelin birlikte awsu kızı özelliklerini öğrenelim.

  • Kendisinin doğuştan sokak kızı olarak kabul eder.
  • Kendi kararları önemlidir. Başkalarının kararlarını umursamaz.
  • Asi bir kızdır.
  • Plansız bir hayat sürer. Plan yapmayı sevmez.
  • Anlık yaşamayı çok severler.
  • Para, mevki ve statü gibi şeyler ilgilerini çekmez.
  • Rahat yaşamayı çok severler. Rahatlık onların yaşam felsefedir.
  • Başkalarına kulak asmaz ve kendi bildiğini yapar.
  • Çok kafasına bir şeyleri takmaz. Gelişi güzel yaşamayı çok severler.

Profillerini awsu yazanlar kısaca bu özellikleri taşıyorum demek istiyordur. Awsu kelimesi herhangi bir dilde bir anlama sahip olmadığı için sosyal medya dilinde böyle bir anlam taşımaya başlamıştır. İnstagram bio’larına profillerinde bu kelimeyi görürseniz artık acaba anlamı nedir diye sormanıza gerek kalmadı.

Awsu Ekşi

Awsu ne demek sorusunun cevabını ekşi sözlük sitesinden aramak istiyorsanız henüz böyle bir başlık açılmadı ancak bazı kullanıcılar ekşi sözlükte açılan başka başlıklarda awsu kelimesini rahat anlamında kullanmışlardır. Genellikle çoğu sosyal medya sitelerinde awsu rahat anlamında kullanılıyor.

Kusmak İçin Ne Yapmalı

Belogent Krem Ne İşe Yarar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Egitimdili.com Tüm hakları saklıdır. ©2022