11.Sınıf Fizik Konuları

11.Sınıf Fizik Konuları

10. sınıftan 11.Sınıfa geçen lise öğrencileri 11.Sınıf Fizik Konuları nedir? Diye birçok araştırma yapmaktadır. Bizlerde sizler için MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) 11.Sınıf Fizik ders kitabını inceleyip öğrenmeniz gereken konuları listeledik. Yaz tatilinde bu konulara ön hazırlık yaparsanız sizler için daha iyi olacaktır. Özellikle üniversite sınavlarına da hazırlık olmuş olur. Sayısal dersler içerisinde yer alan Fizik önemli bir derstir ve üniversite sınavında güzel bir fizik neti sizler için çok iyi olacaktır.

11.Sınıf Fizik konularını tekrar ederken bol bol soru çözmeyi asla ihmal etmeyin. Fizik konularını iyi öğrenince sayısal meslekleri bölümlerine de rahatlıkla yerleşebilirsiniz.

11.Sınıf Fizik Konuları

Örenciler arasında Lise 3 olarak da geçen 11.Sınıf öğrenciler için önemli bir kademedir. Üniversite sınavına hazırlıkta fizik konuları önemlidir öğrencilerin temellerinin oluşmasında 11.sınıf köprü görevini görür. İyi bir fizik temeli sayesinde üniversite sınavında sayısal alandan güzel bir puan alıp, iyi bir bölüm ve üniversiteye yerleşebilirsiniz. 10. sınıftan 11.sınıfa geçen öğrenciler mutlaka yaz ayında 11.sınıf fizik konularına bakıp bir ön hazırlık yaparlarsa, fizik derslerinde zorlanmazlar.

MEB 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında 11.Sınıf Fizik Konuları 2. Üniteden oluşmaktadır. Bu üniteleri tablo şeklinde aşağıya ekledik. Güncel müfredat esas alınarak hazırlanmıştır.

1.ÜNİTE: KUVVET VE HAREKET
Vektörler
Bağıl Hareket
Newton’un Hareket Yasaları
Bir Boyutta Sabit İvmeli Hareket
İki Boyutta Hareket
Enerji ve Hareket
İtem ve Çizgisel Momentum
Tork
Denge ve Denge Şartları
Basit Makineler

 

2.ÜNİTE:ELEKTRİK VE MANYETİZMA
ELEKTRİKSEL KUVVET VE ELEKTRİK ALAN
ELEKTRİKSEL POTANSİYEL
DÜZGÜN ELEKTRİK ALAN VE SIĞA
MANYETİZMA VE ELEKTROMANYETİK İNDÜKLENME
ALTERNATİF AKIM
TRANSFORMATÖRLER

11.Sınıf Fizik Konular 2019-2020 MEB Uyumlu

  • Vektörler konusu öğrenciler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Vektörler konusu Fizik dersinin temel konularından biridir.
  • Kuvvet ve Hareket ünitesi çok önemlidir ve Fizik dersinin tamamını bu konular oluşturmaktadır.
  • Konuları öğrendikten sonra mutlaka bolca soru çözünüz. Fizik konuları sorular yardımıyla çok rahat öğrenilebilir.
  • Yukarıda yer alan konular kesinlikle yeni eğitim-öğretim yılına göre güncellenmiştir. MEB 11.Sınıf Fizik Ders Kitabı esas alınarak bu üniteler ve konular hazırlanmıştır.
  • 11.Sınıf Fizik Konularını iyi öğrenirseniz 12.Sınıf Fizik konularında zorluk çekmezsiniz.
  • Fizik konuları arasında sıkı bir bağ vardır. Bir konu diğer konuya yardımcı olmaktadır.
  • Sistematik ve düzenli Fizik çalışırsanız bütün konuları öğrenip, Fizik konularından çıkacak soruları doğru yanıtlayabilirsiniz.
BAKINIZ  9.Sınıf Biyoloji Konuları ve Müfredatı (2019-2020)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.