Türkçenin İngilizcesi Nedir?

Türkçenin İngilizcesi nedir, ne demek, ne anlama geliyor, türkçe dersinin ingilizcesi, turkey neden hindi anlamına geliyor, sesli çeviri, türkçeyi ingilizceye çevir gibi detayları öğrenebilirsiniz.

Türkçenin İngilizcesi Nedir?

Bu yazımızda Türkçenin İngilizcesi nedir, nasıl yazılır gibi detayları anlatacağız. Öğrenciler tarafından çok merak edilen bu sorunun cevabını ayrıntılı ve net bir şekilde yazdık. Artık Türkçenin ingilizce’de nasıl yazıldığını öğreneceksiniz.

Türkçenin İngilizcesi Nedir?

Türkçenin İngilizcesi nedir sorularını çok aldık. Bu başlık altında bunun cevabını veriyoruz.

Türkçe kelimesi İngilizce’de Turkish anlamına gelmektedir. Genellikle öğrenciler bunu Google Translate ve Yandex Çeviri sitelerinden öğrenme ihtiyacı duyuyorlar. Bazı durumlarda çeviri siteleri doğru sonuçlar vermeyebilir. Çünkü çeviri siteleri belli bir algoritmada çalıştığı için doğru yanıtlar vermeyebilir.

  • Türkçenin İngilizcesi : Turkish
  • Türkiye’nin İngilizcesi: Turkey 

Sizlere birde farklı bilgiler de verelim. Özellikle İngiliz ve Amerikalara göre Turkey kelimesi Hindi anlamına gelmektedir. Arama motorlarında Turkey kelimesini arattığınızda hindi fotoğrafları çıkarsa şaşırmayınız.

Türkçe İngilizce’ye Çevir

Arama motorunda Türkçenin ingilizce halini merak edenler böyle bir arama oluşturmuş Türkçenin ingilizce halinin Turkish olduğunu yukarıda da belirttik.

Bazı öğrenciler Türkçe dersinin ingilizcesini de merak etmektedir. Bunun da cevabını verelim. Türkçe dersinin ingilizcesi ‘‘Turkish Lesson’‘ şeklindedir.

Turkey Neden Hindi Anlamına Geliyor?

Amerikalılar ve İngilizlere göre Turkey kelimesinin anlamı Hindi’dir. Bunu dalga geçmek ya da alay etmek için yapmıyorlar bunun bir nedeni var. Batı bölgesinde yaşayan insanlar Hindi ile çok geç tanışmışlar ve o dönemde tüccarlardan hindi alındığından hindinin alındığı bölgenin adıyla bu hayvana seslenmeye başlamışlardır. Yani Batı dünyası bu hayvanın Türkiye’den geldiğini düşünüyordu bu yüzden de yeni bir isim vermek yerine Hindi’ye Turkey adı verildi. Örneğin İsveçliler Hindi’ye ”Kalkun” adını vermişlerdir, çünkü bu hayvanın Kalküta’dan geldiğini düşünüyorlar. Araplar ise Hindi’ye “habash” bunun anlamı Etiyopya demektir yani bu hayvanın Etiyopta’dan geldiğini düşünüyorlar. Hintliler ise hindi’ye piru adını vermektedirler, onlarda bu hayvanın Portekiz’den geldiğini düşünüyorlar.

Aslında çok eskiden Türk denizcileri, Batı Afrika sahilleri kenarında etkin oluyorlardı ve bu kıyılarda Hindi’ye benzer kuş türünün ticaretini yapıyorlardı. Sonrasında Güney Amerika’yı keşfeden Avrupalı denizciler burada Hindi’yi görünce hemen Turkey adını verdiler.

Artık öğrenciler Türkçenin İngilizce’de ne anlama geldiğini öğrendi, artık Türkçenin İngilizcesi ne demek sorusuna rahatlıkla cevap verebilecekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.