2020 LGS İngilizce Konuları

2020 LGS İngilizce Konuları

Bu yazımızda 2020 LGS İngilizce konuları ve soru dağılımları hakkında bilgiler vereceğiz. İngilizce dersi LGS sınavının birinci oturumunda karşımıza çıkan derslerden biridir. İngilizce konuları MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından daha önce yapılmış LGS sınavları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Ayrıca LGS İngilizce konuları soru dağılımları hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

LGS İngilizce Konuları ve Soru Dağılımları 2020

LGS İngilizce KonularıSoru Dağılımları
Friendship1
Teen Life2
Cooking1
Communication4
The Internet2
Adventures2
Tourism4
Chores4
Science2
Natural Forces1

LGS İngilizce Konuları Hakkında Bilgi

2019 tarihinde yapılan LGS sınavına göre öğrencilere İngilizce dersinde kelime ve anlama bilgisine yönelik sorular sorulmuştur. Öğrenciler LGS İngilizce gramer konuları ve LGS İngilizce konu anlatımı pdf sayesinde sınavda çıkacak soruları kolaylıkla yanıtlayabilir. LGS İngilizce soruları 20 sorudan oluşmaktadır.

Öğrenciler İngilizce dersine çalışırken kelimelere odaklanıp hangi kelime ne anlama geliyor onu öğrenmelidir. İngilizce dersinde bol bol test çözmek yorumlama ve anlama yeteneğinizi geliştirecek. Kelime ezber yapmak yerine o kelimeleri öğrenin ki kalıcı olsun, İngilizce eğitimin her aşamasında karşınıza çıkacağı için temelinizi sağlam oluşturmak sizin açınızdan önemlidir.

LGS İngilizce Konuları MEB

2020 yılında MEB tarafından yapılacak LGS sınavında toplamda 90 soru bulanacaktır. Sınav 2 oturum halinde yapılacak ve İngilizce ilk oturumda karşınıza çıkacaktır. Yine oturumlarla ilgili bilgiler verelim.

Birinci Oturum (Sözel Bölüm): Türkçe (20 soru), T.C. İnkılapçılık ve Atatürkçülük (10 Soru), İngilizce (10 soru) ve Din Kültürü(10 soru) olmak üzere toplamda 50 soru olacak ve bunun için öğrencilere 75 dakika süre verilecek.

BAKINIZ  2020 LGS Matematik Konuları

İkinci Oturum (Sayısal Bölüm): Matematik (20 soru), Fen Bilimleri (20 soru) olmak üzere sayısal bölümde toplamda 40 soru sorulacak ve bunun için LGS merkezi sınav öğrencilerine 80 dakikalık bir süre verilecektir.

2020 LGS Konuları

2020 LGS İngilizce konuları ve soru dağılımları dışında LGS sınavında çıkacak diğer dersleri konuları ve soru dağılımlarını da aşağıda görebilirsiniz.

2020 LGS Türkçe Konuları

2020 LGS Matematik Konuları

LGS’ye Kaç Gün Kaldı?

LGS konuları hakkında bilgi verirken 7.sınıftan 8.sınıfa geçen öğrenciler için LGS’ye kaç gün kaldı? konusunda bahsetmemek olmaz. Aşağıya link bıraktık o linke tıklayıp LGS Geri sayacım aracı ile kaç gün kaldığı öğrenebilirsiniz.

LGS’ye Kaç Gün Kaldı? 2020 LGS

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.