Aile Bildirim Formu MEB İndir

Aile bildirim formu MEB İndir 2019, meb aile bildirim formu, aile bildirim formu e devlet, aile durum bildirimi 2019, aile bildirim formu nereden alınır, aile bildirim formu nasıl doldurulur örnek gibi detayları öğrenin.

Aile Bildirim Formu MEB İndir

Bu yazımızda özellikle MEB bünyesinde çalışanlar için lazım olacak aile bildirim formu meb dokümanını paylaşacağız. Bu dosya 2020 yılına göre güncellenmiştir ve güvenilir bir şekilde MEB uyumlu halde indirebilirsiniz. aile bildirim formu örneği sayesinde bu dosyaları indirebilirsiniz.

Memurlar, Öğretmenler ve idareciler için gerekli olan bu formu farklı formatlarla paylaştık .Bu dosya üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Aile Bildirim Formu İndir 2020 yazdığınızda bunu indirebilirsiniz ve her yıl eğitim-öğretim döneminde bu dosya güncellenmektedir.

Aile Bildirim Formu MEB

Aile Bildirim Formu MEB

Aile Bildirim Formu MEB İndir 2020

Aile Bildirim Formu MEB İndir (Excel Formatında)

Aile Durum Belgesi MEB İndir (DOC yani Word formatında)

Aile bildirim formu MEB devlet memuru olan kişiler tarafından doldurulur. Bu formu dolduran memurlar devletten aile yardımı alabilirler. Devlet memuru olarak görev yapan kişilerin hangi durumlarda aile yardımı alacağı devlet memurları kanunun 657. sayılı yasanın 202,205 ve 206 maddelerinde yazmaktadır.

  • Evli olan devlet memuru aile yardımından yararlanır.
  • Bu ücret, memurun her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi ile kanundaki şartları taşıyan tüm çocukları için ödenir.
  • Memur, eş için ödenen aile yardımı ödeneği hakkını eşinden boşanma veya eşinin ölümü, çocuk için ödenen yardım ödeneği hakkını da çocuğun ölümü veya 206 ncı maddedeki hallerin vukuunu takip eden ay başından itibaren kaybeder.

Çocuk İçin Aile Yardımı Verilmeyecek Haller

  • Evlenmiş çocuklar
  • 25 yaşını doldurmuş çocuklar
  • Menfaat karşılığında çalışan çocuklar yani bir işe girmiş olmaları yetiyor.

Yukarıdaki durumlardan herhangi biri gerçekleştiğinde devlet memuru aile bildirim formu ile bunu bildirmek zorundadır.

BAKINIZ  EBA Nedir? EBA Nasıl Kullanılır? EBA Ne İşe Yarar?

Artık Aile Bildirim Durumu E-Devlet’te

Kamu personelleri aile bildirim formunu doldurmak yerine e-devlet üzerinde bulunan Kamu Personeli Aile Bildirim Sistemi ile aile durumlarını online olarak e-devlet üzerinden güncelleyebilirler. Bunun için aşağıda bulunan link yardımıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kamu Personeli Aile Bilgileri Bildirim Sistemi için tıklayınız. 

Artık aile bildirim formu meb nereden alınır, nasıl doldurulur, ne yapılmalı gerektiğini öğrendiniz. Aile Bildirim formu hakkında sormak istediklerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.