11.Sınıf Tarih Konuları

11.Sınıf Tarih Konuları

11.Sınıf Konuları ve Müfredatı 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında MEB tarafından belirlendi ve öğrencilerin 11.sınıfta Tarih dersinden görecekleri ünite ve konu içerikleri de belli oldu. 11.sınıf Tarih kazanımları ve ders saati çok olan bir ders olduğu için çok önemlidir.

Ünitelere göre konu dağılımları ve MEB tarafından belirlenen bu konulara daha önce çalışmak isteyen öğrenciler için hazırladık. 10.Sınıftan 11.sınıfa geçen öğrenciler için yararlı olacak bu içerik sayesinde öğrenciler konulara önceden çalışabileceklerdir. 11.Sınıf Tarih konuları ve müfredatı 1.Dönem ve 2.Dönem işlenecek konular şeklinde konu dağılımını yaptık ve böylelikle hangi dönem hangi konuları ve üniteleri işleyeceğinizi bileceksiniz.

11. Sınıf Tarih Konuları ve Müfredatı

YKS sınavına çalışan adaylar için önemli olan Tarih dersinin 11.sınıf Tarih konuları ve konu dağılımları öğrenciler için çok önemlidir. Ayrıca Sözle ve eşit ağırlık bölümü öğrencileri için ağırlık olan tarih dersine 11.sınıfta çalışarak büyük ölçüde konuları öğrenebilirsiniz. 12.sınıfta Tarih konularını öğrenirken daha rahat edersiniz ve konuların en önemli kısımları da bitmiş olur.

11. Sınıf Tarih 1. Dönem Konuları

  • Değişen Dünya Dengeleri Karşısında Osmanlı Siyaseti (1595 – 1774)
  • Değişim Çağında Avrupa ve Osmanlı
  • Uluslararası İlişkilerde Denge Stratejisi

11. Sınıf Tarih 2. Dönem Konuları

  • Uluslararası İlişkilerde Denge Stratejisi
  • Devrimler Çağında Değişen Devlet-Toplum İlişkileri
  • Sermaye ve Emek
  • 19. ve 20. Yüzyılda Değişen Gündelik Hayat

Yukarıda yer alan 11.Sınıf tarih konuları ve müfredatı MEB müfredat sisteminden derlenmiştir. Yeni eğitim-öğretim yılında geçerli olacak bu konuları 1.Dönem ve 2.Dönem olmak üzere 2’ye ayırdık. Konuların tümü MEB ve Talim Terbiye Kurulu uyumludur.

11.Sınıf Tarih Konuları Çizelge

MEB Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlenen 11.Sınıf tarih konuları ve müfredatı sistemden derledik ve sizler için kazanım sayısı, süresi ve etki oranını tablo halinde aşağıda paylaştık.

11.Sınıf Tarih Konuları Çizelge | MEB

11.Sınıf Tarih Konuları Çizelge | MEB

Eğer sizde 11.sınıf derslerine ait öğretim programlarını ve konularını MEB müfredat üzerinden öğrenmek isterseniz http://mufredat.meb.gov.tr/Programlar.aspx adlı bağlantıya tıklayıp ilgili kademeyi seçerek öğrenebilirsiniz.

11.Sınıf Tarih Kitabı

11.sınıf Tarih Ders Kitabı MEB tarafından yayınlandı. Öğrenciler ve öğretmenler için gerekli olan 11.sınıf tarih kitabı PDF sayesinde bu kitabı bilgisayarınıza, tabletinize ve telefonunuza indirebilirsiniz. Aşağıda yer alan indirme bağlantısıyla bu PDF hemen indirebilirsiniz.

11. Sınıf Tarih Öğretmenin Ders Notları PDF

11.Sınıf tarih Konuları ve müfredatı öğrenen öğrencilerin konuları çalışması için sizlere tarih öğretmeninden notlar serisi paylaşıyoruz. 11.sınıf tarih konularını tarih öğretmenleri sadeleştirip derlemiş ve kolay öğrenecek hale getirmiştir. Bu notu indirip çıktı alıp 11.sınıfa başlamadan önce ya da başladıktan hemen sonra çalışmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca belirtelim 11. Sınıf Tarih 4. Ünite Ders Notları da bu PDF notları içerisinde yer almaktadır.

11.sınıf Konuları

11.Sınıf Konuları ve Müfredatı içerisinde yer alan bütün dersleri paylaşıyoruz. 11.sınıfta hangi dersler var? Derslerde hangi konular var? Bunları ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.